The Art Show 2018 Co-Chairs and Committees

As of January 4, 2018

Co-Chairs
Barbara von Bismarck & Thierry Despont
Mitzi & Warren Eisenberg
Janine & J. Tomilson Hill
Donald Marron
Pilar Crespi Robert & Stephen Robert
Katherine Farley & Jerry I. Speyer
Scott & Kaki Swid
Alice & Tom Tisch
Byron & Anita Volz Wien
Henry Street Settlement Steering Committee
Scott D. Ferguson, Chairman
Neil S. Suslak, Chairman
Dale J. Burch
Melissa R. Burch
Anna da Silveira Pinheiro
Alan Glatt
Teddy Liouliakis
Richard Neiman
Edward S. Pallesen
Pilar Crespi Robert
Lesley Schulhof
Ilicia P. Silverman
Jeffrey Tucker
Laurie Weltz
Carmen Zita

30th Anniversary Committee

Richard & Iris Abrons
Roland Augustine
Edward Barlow
William L. Bernhard
Dale & Robert Burch
Gail Cooke
The Fifth Floor Foundation
Jeanne Donovan Fisher
Danielle & David Ganek
Lisa & Fernando Gentil
Sarah Glickenhaus
Carol B. Grossman
Janine & J. Tomilson Hill
Bettysue & Jeff Hughes
Jill & Peter Kraus
Leonard & Judy Lauder
Leola & Robert Macdonald
James Maher & Polly Scott
Aila Main
Martin Z. Margulies
Donald Marron
The Pierre and Tana Matisse Foundation
Robert E. Meyerhoff & Rheda Becker
Julie & Edward J. Minskoff
Lucy Mitchell-Innes
John Morning
Fred Papert †
Mr. & Mrs. Benjamin M. Rosen
Bonnie J. Sacerdote
Lily Safra
Emilia Saint-Amand
Laura & Harry Slatkin
Dick Solomon
Phebe Thorne
Alice & Tom Tisch
Laurie M. Tisch
Dorsey Waxter
Byron & Anita Volz Wien
Catherine A. Yelverton & Laura T. Traphagen

Collectors Committee

Catherine & Bryan Carey
Cheryl Hazan
Ellen J. Chesler & Matthew J. Mallow
Joseph M. Cohen
Philippe & Deborah Dauman
Dan Desmond
Mark di Suvero
Anne & Joel Ehrenkranz
Carol & Roger Einiger
Daisy Friedman
Jim Gordon
Michael & Tori Kempner
Elaine & Mark Kessel
Phyllis L. Kossoff
Stephanie and James Loeffler
Carol Mack
Phyllis & William Mack
Martha Macks-Kahn
Christopher & Valerie Mason
Jamie Nicholls & Fran Biondi
Scott & Amie Nuttall
Janice Carlson Oresman
Anna Raginskaya
Richard Reiss
David Schrader
Rick & Monica Segal
Leila Maw Straus
Steven & Lisa Tananbaum
Roxana & Robert Tetenbaum

Barbara & Donald Tober
Christopher Tsai & André Stockamp
Géza &  Elizabeth von Habsburg


Young Collectors Committee

Jennifer Bloom, Co-Chair
Adam Brenner, Co-Chair
Katherine Fitzpatrick, Co-Chair
Carter Glatt, Co-Chair
Greer Beauregard
Sarah Bencic
Chris Bole
Haven & Will Boothby
Denise Bowen
Anne Bruder-Sharpe
Rebecca Brunswick
Christian Capasso
Jessica Chestler
India Ennenga
Dawne Marie Grannum
William Hicks
Gia Kuan
Libby Landis
Ashley Leutner
Anna Lund
Meaghan Murphy
Caroline Rowley
Amy Snyder
Anna-Marie Wascher
Rachel Wilf
Translate >>